Skáčko je zpátky! Pub Animals dobyli Žluté Lázně!

4. května 2011 v 22:28 | Redhead |  urban
Na Čarodějnice, jak už tomu tak tradičně bývá, jsme se všichni zvedli z gauče a vyrazili slavit. Já jsem se (uznávám, že z lehkého donucení) vykopala až do pražskéch Žlutých Lázní. A nakonec jsem absolutně nelitovala.

Pub Animals je reggae-skačková kapela z Českého Krumlova. Dozvěděla jsem se o nich jako o kapele, která vystupuje na již výše zmíněném čarodějnickém reji. Každopádně jsem nečekala, že mně tak moc dostanou. Hned první písničkou si mně absolutně získali. Pozitivní atmosféra zářila všude kolem a za chvíli pohltilo ska i všechny diváky kolem.
Skupina vznikla na začátku roku 2006, kdy si (cituji): "partička gympláků za 900 korun měsíčně pronajala místnost v opuštěném baráku v centru Českého Krumlova a začala zkoušet první písničku - Santeria od Sublime." Aktuálně, podle bandzone kalendáře koncertů, mají program nabitý k prasknutí. A není se tak úplně čemu divit. Jejich hudba se zdá být lehce návyková.
Co se obsazení týče, kapela má 8 členů: největšími tahouny kapely jsou Pavel Podruh a jeho libý lead vocal společně s trumpeistou a druhým vokálistou Štěpánem Hebíkem. Kapela dále obsahuje následnující: Jakub "Heba" Hebík a jeho drums, Martin Laštovka s basovkou, Jan "Sorn(stnst)" Novotný na kytaru, Adam Glowacz - keyboard, Jan "Hlavoun" Hlaváč s trumpetou a Josef "Pepe" Svoboda na saxík.
Musím tedy podotknout, že já, jako náruživý a muzikální posluchač zvuků, je považuji za skvělý objev a skvělé opepření mého naposlouchaného playlistu. Každopádně, na naší hudební scéně už zase takoví nováčci nejsou. Za svojí pětiletou kariéru posbírali už několik menších či větších cen. Tou nejnovější a největší je český Anděl v kategorii ska & reggae za debutové album Safar-i.
Co dodat. Snad jen to, že aspoň za ten blbej článek mi stojí, z českých kapel jsou pro mně téměř absolutní top a nemohu se dočkat jejich dalšího působení v Praze, které si rozhodně nenechám ujít.
K.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.