Fandění nestačilo, Švédy jsme alespoň zlinšovali

14. května 2011 v 22:50 | K. |  urban


MS v hokeji pohltilo v uplynulém měsíci nejednoho Čecha a po našem tažení do semifinále bez jediné prohry si náš nezdar nejspíš nikdo nepřipouštěl. Každý na Staroměstském náměstí včera počítal s výhrou. A nejednoho fanouška včera Švédové dohnali k slzám.
Abych to neprotahovala, i my jsme byli ti zklamaní, kterí stáli na Staromáku, oči přilepené na obrazovce, pokud jsme zrovna přes hlavy ostatních viděli, poslední pokusy o podporu našeho týmu ve třetí třetině. Marně jsme se uklidňovali, že hoši dají ty dva góly v posledních 6 minutách, neboť pan Hadamczik definitivně odvolal brankáře a spečetil tak náš hokejový osud.
Ale abychom nepsali jenom smutně.
Ve čtyři hodiny odpoledne, tedy čtvrt hodiny před začátkem zápasu, bylo na náměstí připraveno k podpoře národního týmu bezmála několik tisíc fanoušsků. Národní barvy, pokřiky, hesla úplně všude. Skvělá atmosféra. První třetina bez gólu. V mezičase se moderátor v Čechách snažil české fanoušky motivovat a to opravdu špatným výběrem české muziky. Ale dobrá, dejme tomu.
Druhá třetina a náš první gól! První moment, kdy se Čechům zastavilo srdce. A taky asi poslední. Minutu poté skórují Švédové, o deset minut později znovu a díky bohu už neproměnili tresné střílení. Po druhé třetině byl Staromák jako proměněný. Už fandilo jen pár fanoušků vpředu. Ostatní jen nevěřili vlastním očím. Začala třetí třetina, fanoušci se opravdu snačili probudit náš týma v tom další dva švédské góly. V tu chvíli se už fanoušci začala pomalu trousit z náměstí pryč. Na chvíli je ještě přilákal Eliášův druhý gól, ale poté už nebylo zbytí. Poslední švédská branka a Čechům skončili jen oči pro pláč.
Po skončení přenosu se ze Staromáku akorát hrnul průvod fanoušků, který pokračoval až nahoru na Václavské náměstí, kde se roztrousil do metra, na tramvaj nebo do různých fast foodů.
A tak skončil boj o naše vítězství na MS v hokeji 2011.
Co jsme si tedy z této naší akce odnesli? Příště nesmíme být tak pyšní. Také víme, že barvy z Tesca jsou fakt na nic. A taky, že se vyplatí jít fandit, protože to opravdu stojí za to. :-)
Slavomíra Krutá
Úprava: Dnes 15.5.2011 jsme se na krcích našeho hokejového týmu zaleskly krásné bronzové medaile! Ano, znovu jsme fandili, skákali jak pitomci a řvali na Václaváku u koně "Hoši děkujem!" Takže pánové, jste vážně senzační a ohromný!
 


Komentáře

1 Sayuri Sayuri | Web | 15. května 2011 v 22:04 | Reagovat

Chtěla bych tam být a cítit tu atmosféru. My jsme sice seděli v hospodě u piva, ale taky to mělo něco do sebe. Hlavně to pěti minutové hrobové ticho po odpískání konce zápasu. Příště to vyjde, určitě. Porazili jsme 2x Rusy, to se cení! Patříme mezi špičku, máme bronz. Jsme nejlepší z nejlepších.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.